PLANETA LEM: konferencja prasowa i publiczne ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego

planeta_lem_konkurs_architektoniczny

Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zapraszają na publiczne ogłoszenie wyników międzynarodowego, dwuetapowego, realizacyjnego konkursu architektoniczno-urbanistycznego, którego celem jest utworzenie wielofunkcyjnego centrum literackiego pn. „Centrum Literatury i Języka – Planeta Lem”, na terenie dawnego Składu Solnego przy ul. Na Zjeździe 8 w Krakowie.

CLiJ Planeta Lem to jedna z flagowych inwestycji Krakowa w dziedzinie kultury i docelowe centrum działań realizowanych w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO (KMLU). Obiekt, którego realizacja przewidziana jest w latach 2021-2023 pomieści wystawę główną poświęconą myśli i twórczości patrona obiektu – Stanisława Lema, której koncepcję przygotowało studio Tengent, ekspozycję poświęconą językowi i komunikacji, przygotowaną we współpracy z Fundacją na rzecz Centrum Języka Polskiego, wielofunkcyjne sale na wydarzenia i festiwale literackie, mediatakę, ogólnodostępną czytelnię, kawiarnioksięgarnię i ogród.

Konferencja odbędzie się w dniu 13 marca 2019 r. (środa) o godz. 11:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Konopnickiej 17 (sala S4, wejście od strony ul. Jana Bułhaka/Hotelu Park Inn). Dzień później w budynku Pawilonu Wyspiańskiego zostanie otwarta wystawa pokonkursowa, która potrwa do 31 marca. Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnego parkingu podziemnego na terenie Centrum Kongresowego ICE. Przy wjeździe prosimy o podanie hasła: Planeta Lem.

Planeta Lem będzie w założeniu otwartą przestrzenią dla różnorodnych inicjatyw o charakterze literackim, realizowanych pod wspólnym hasłem KMLU. Wierzymy w nasze spotkanie na konferencji będącej ważnym krokiem na drodze do tego celu.

Więcej informacji na stronach internetowych www.biurofestiwalowe.pl oraz www.sarp.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *