PLANETA LEM: konferencja prasowa i publiczne ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego

planeta_lem_konkurs_architektoniczny

Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zapraszają na publiczne ogłoszenie wyników międzynarodowego, dwuetapowego, realizacyjnego konkursu architektoniczno-urbanistycznego, którego celem jest utworzenie wielofunkcyjnego centrum literackiego pn. „Centrum Literatury i Języka – Planeta Lem”, na terenie dawnego Składu Solnego przy ul. Na Zjeździe 8 w Krakowie.

CLiJ Planeta Lem to jedna z flagowych inwestycji Krakowa w dziedzinie kultury i docelowe centrum działań realizowanych w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO (KMLU). Obiekt, którego realizacja przewidziana jest w latach 2021-2023 pomieści wystawę główną poświęconą myśli i twórczości patrona obiektu – Stanisława Lema, której koncepcję przygotowało studio Tengent, ekspozycję poświęconą językowi i komunikacji, przygotowaną we współpracy z Fundacją na rzecz Centrum Języka Polskiego, wielofunkcyjne sale na wydarzenia i festiwale literackie, mediatakę, ogólnodostępną czytelnię, kawiarnioksięgarnię i ogród.

Konferencja odbędzie się w dniu 13 marca 2019 r. (środa) o godz. 11:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Konopnickiej 17 (sala S4, wejście od strony ul. Jana Bułhaka/Hotelu Park Inn). Dzień później w budynku Pawilonu Wyspiańskiego zostanie otwarta wystawa pokonkursowa, która potrwa do 31 marca. Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnego parkingu podziemnego na terenie Centrum Kongresowego ICE. Przy wjeździe prosimy o podanie hasła: Planeta Lem.

Planeta Lem będzie w założeniu otwartą przestrzenią dla różnorodnych inicjatyw o charakterze literackim, realizowanych pod wspólnym hasłem KMLU. Wierzymy w nasze spotkanie na konferencji będącej ważnym krokiem na drodze do tego celu.

Więcej informacji na stronach internetowych www.biurofestiwalowe.pl oraz www.sarp.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *