Kosmiczna cytryna

Miło nam powiadomić, że uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lęborku wyraźnie się rozkręcają i nie tracą młodzieńczego zapału. Projekt Pan Stanisław, czyli szkoła w kosmosie, powstał niejako w odpowiedzi na dramatyczny apel Ijona Tichego „Ratujmy Kosmos”. Swój głośny list otwarty w sprawie zaśmiecania i dewastacji przestrzeni kosmicznej bohater „Dzienników gwiazdowych” kończy słowami:

Zniknęły już z powierzchni planet takie gatunki, jak warłaj modry czy przebizad uporek. Giną tysiące innych. Od chmur śmieci powiększają się plamy na słońcach. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy największą nagrodą dla dziecka była obietnica niedzielnej przejażdżki na Marsa, a teraz rozkapryszony malec nie zje śniadania, jeśli ojciec nie wywoła dlań specjalnej eksplozji gwiazdy supernowej! Marnując dla takich zachcianek energię kosmiczną, zanieczyszczając meteory i planety, pustosząc skarbiec Rezerwatu, na każdym kroku pozostawiając po sobie w galaktycznych przestworzach skorupy, ogryzki, papiery, rujnujemy Wszechświat, zamieniamy go w jedną wielką zbiornicę odpadków. Czas najwyższy opamiętać się i przystąpić do egzekwowania obowiązujących przepisów. W przeświadczeniu, że groźna jest każda chwila zwłoki, biję na alarm, wzywając do ratowania Kosmosu.

Teraz młodzi argonauci i przyszli astroinżynierowie przesłali nam bardzo udany i sympatyczny projekt etykiety napoju gazowanego, który uświetni Dzień Lema obchodzony w szkole. Na stronie http://panstanislaw.edu.pl/ znajdziecie więcej informacji oraz prac graficznych, inspirowanych twórczością Lema. Gratulujemy i oczywiście trzymamy kciuki za kosmiczną ekspansję.

lem_kosmiczna_cytryna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *